2010-2011 õa tegevused

Kila-kola laat õnnestus


Kooli hoolekogu korraldas koostöös ÕE-ga septembrikuu lõpus lastevanemate koosolekuga samal päeval meie majas esimest korda KILA-KOLA LAADA. Müügiks olid oodatud kõik asjad ja riideid, mida ühel koolilapsel vaja läheb. Kaupa toodi laadale väga palju. Oodatust mitu korda rohkem. Aula ette planeeritud laadaplats jäi väikeseks ja müüjatel oli probleeme kauba ära mahutamisega. Kuigi ametlikult avati laat kell 18.00, siis kauplemine algas juba palju varem. Mõni väiksemakasvuline poiss või tüdruk oleks võinud saada laadalt vajadusel terve vajamine garderoobi, lisaks ka mitmed jalanõud ja koolikotigi. Hoolimata sellest, et laadamüük kestis mitu tundi, jäi kaupa ikkagi palju üle. Hilisõhtul pakiti kogu kraam kokku, mis jäi ootama uut laadapäeva. Järgnevatel päevadel tuli korraldajatel tegeleda raamatupidamisega. Müüdud kauba toojatele tuli anda küsitud summa ning lisaks kokkuleppele jäi 20% müüdava kauba hinnast ÕE käsutusse heategevuslikul eesmärgil.
Kila-kola laada järelkaja toimus mitu nädalat hiljem, 9. novembril. Seekord oli laat tasuta. Aula toolide peale laotati riided. Tüdrukutele ja poistele tehti nagu eraldi moetänav. Põranda keskele oli laudade peal pandud mõlemale vajaminevaid riideesemeid, lava äärel oli jalanõude valik. Arvestades kauba kogust, siis plaaniti seekord laata teha 2 päeva. Korraldajatele üllatusena olid aga väikesed laadalised nii kärmed, et kahe vahetunni jooksul oli kogu kaup leidnud endale uued omanikud. Leiti nii endale kui sõbrale vajaminevaid riideid. Osad vaatasid veel õele ja vennalegi asju. Koolipäeva lõpus sooviti veel laadale tulla, aga polnud enam kaupa, mida laadalistele pakkuda.
Kila-kola laat sai väga palju positiivset vastukaja nii vanematelt, kooli töötajatelt kui ka õpilastelt. Küllap sai alus pandud kooli uuele traditsioonile, mis oli ka hoolekogu eesmärk. Aitäh korraldajatele, kauba toojatele ning laadalistele.

Sügis on tervisele kasulik


12. oktoobril toimus meil üritus “Sügis on tervisele kasulik”. Rahvakalendri järgi tähistatakse kogu Eestimaal lôikuspüha. Palju toodi sellel päeval kooli kodumaisedi puuvilju ja juurvilju, mahlu, hoidiseid ja ka küpsetisi. Aknalauale pandi erinevaid kujukesi looduslikest materjalidest. ”Seente elu” maketilt ei puudunud ka päris seeneussid. Näitus avati 10.45. Saime maitsta ka seene-, kapsa- ja ôunamoosipirukaid. Mulle maitsesid eriti muffinid. Kôik oli nii maitsev ja tervislik. Enda poolt panin näitusele kastanitest valmistatud kaks linnukest ja ämbliku. Söögiks tôin endakorjatud seentest tehtud seenepirukaid. Mulle meeldis see päev väga, sest loodus pakub palju kasulikku meile.
Autor: Elizabeth-Elisheva Vaino

Joonistamine õues

external image 100_3766.jpgÜhel ilusal sügispäeval mõtlesid õpetajad, et võiks muuta õpilaste koolipäeva lõbusamaks ja huvitavamaks. Nii korraldasidki õpetajad algklasside õpilastele õues asfaldijoonistamise võistluse. Kõigile sai kätte jagatud asfaldikriidid ja suur joonistusvõistlus läks lahti. Õpilased joonistasid suure huvi ja innuga igasuguseid kenasid pilte. Kes joonistas lemmik- või fantaasialooma, keksu, maja, auto jne. Koolihoov sai päris kirju. Lõpuks olid kõigil enda toredad pildid valmis ja vaatamist ning uudistamist oli kõigil palju. Kahjuks ainult järgmisel päeval pesi vihm asfaldi puhtaks.
Vaata pilte.


Neljapäevad kollaste hüppepallidega

external image 100_3963.jpgNeljapäeva ootab iga kolmanda korruse tüdruk ja poiss suure ärevusega. Põhjuseks on põnev pikk vahetund. Algas kõik nii, et projekti “Aktiivne ja turvaline koolipäev” raames saime muuhulgas ka viis suurt kollast hüppepalli. Igal neljapäeval peale neljandat tundi muutub tavaliselt väga elav seltskond kolmandal korrusel ootusärevaks ja kõikide pilgud on pööratud korruse ukse poole. Hetkel, kui sealt hakkavad paistma suured kollased sarvedega pallid, võtavad kõik õpilased nagu käsu peale pikka rivvi ning ootavad kannatlikult oma võimalust selle sarvilisega piki koridori hüpata. Võrdselt lõbus on nii esimese kui viienda klassi poistel, tüdrukutel. Ja mis peaasi – kõik saavad päeva jooksul tekkinud pinged turvaliselt välja elada, keegi ei saa haiget ja järgmisse tundi minek on hoopis rõõmsam. Jääme ootama järgmist neljapäeva!
Vaata pilte.

Joonistamise vahetund

external image 100_4087.jpgNeljapäeviti suurte söögivahetunni ajal pannakse koridori põrandale pikk suur valge paber, kuhu kõik mahuvad joonistama. Oleme joonistanud „Lõbusat võileiba". Pärast pandi terve see suur pilt seinale. Väga lahe ja kirju on see ühistöö. Tore ning põnev on nii joonistada ja vahetundi sisustada.
Vaata pilte.

Keks vahetunnis

Väga palju elevust on meie kooli väikestes õpilastes tekitanud koridoridesse joonistatud keksukastid. Juba hommikul enne tundide algust on õpilased lõbusas tujus koos ja mängivad. Päris raske oli lastel alguses tabada viskega õiget keksukasti, kuid huvitava tegevuse juures õpitakse kiiresti ning harjutamine tagas varsti ka täpsuse. Tüdrukud armastavad hüpata ka kummikeksuga. See on päris virgutav tegevus.
Alguses sai õpilastele tutvustatud ka reegleid, kuidas mängida ja et kõik see toimuks turvaliselt. Nii tegutsedes mööduvad vahetunnid kiiresti ja põnevalt.
Vaata pilte.

Arendavad mängud

external image 100_4398.jpgKoos projektiga „Aktiivne ja turvaline koolipäev“ on meie koolis muutunud vahetunnid põnevamaks. Olema saanud järgmised mõtlemist arendavad mängud: INSIDE, QUIXO, ECLIPSE ja QUORIDOR. Erilist huvi mängude vastu näitavad reaalkallakuga klassid ja 12.a poisid. Aga ka enne said meie kooli õpilased vahetundides tegeleda arendavate mängudega. Matemeetika klassis on doomino, millega mängivad nooremad õpilased. Eesti keele klassis sisustavad gümnaasiumi poisid pikki vahetunde malemänguga. Novembri viimane nädal on meil reaalainete nädal, kus peale kõige muu huvitava korraldame ka klassidevahelise mõtlemismängude võistluse. Kahju ainult, et vahetunnid nii lühikesed on…
Vaata pilte.

Lauatennis

Kui minna vahetundide ajal A-korpuse ehk suuremate maja kolmandale korrusele, kuuleb tihtipeale koridori lõpust vaikselt klõpsimist. Kui lähemale minna, selgub, et häält tekitavad kaks mängijat, kes mängivad ping-pongi. Ping-pongi laud on täiesti ise-tehtud, lauaplaadid seisavad vanadel koolilaudadel. Tavaliselt mängivad pinksilaua ääres 12.a ja 7.-8. klass, igaühel oma varustus kaasas, sest reketid ja pallid kuluvad kiiresti. Üldiselt mängitakse oma ja kindlate lauatennise reeglite segu.
Vaata pilte.

Pikapäevarühm meie koolis

Pikapäevarühmas töötab kaks õpetajat: Diana Teder ja Aire Luugus. Meie kooli suureks plussiks on see, et pikapäevarühm on lastele tasuta. Pikapäevarühmas osalevad 1.-3. klassi õpilased. Lastel on hea võimalus veeta aega sõprade seltsis ning ka kodused ülesanded ära teha. Ilusate ilmade korral käime õues pallimänge ja kulli mängimas. Mõnikord võtame õue kaasa kriidid, joonistame keksukasti ja mängime. Ega ka asfaldijoonistused joonistamata jää.
Lastele meeldib, kui neile muinasjutte ette loetakse. Loetu põhjal on tore pilte joonistada. Koomikseid on meil ka paberile pandud. Aasta teisest poolest, kui esimesel klassil enamus kirjatähti selged, harjutame ka etteütlusi. Õpetajate ülesandeks on õpilaste ringidesse suunamine. Enamus õpilastest osalevad ringide töös: käivad käsipalli mängimas, rahvatantsu tantsimas, aeroobikaringis, laulukooris ning flööditunnis. Põhiline on see, et enamus koju antud koolitükke tehtud saaks. Nii ka emal-isal õhtul kergem.
Pikapäevarühmas on meil ka palju lauamänge. Ühed populaarsemad on „Alias“, kabe, doomino. Palju on rühmas puslesid, mida pannakse õpetajatega koos kokku, aeg läheb siis lausa lennates. Kes sellest tegevusest tüdinenud, mängib autode, klotside või nukkudega. Paberist autoraja ja liiklusmärkide meisterdamine on poiste seas au sees. Mõnikord saab mängida ka arvutil. Arvutist vaatame ka filme, nii on pealelõunad vaheldusrikkamad.

Pikk ja toimekas õpetajate päev

external image 046.jpgTeisipäeval, 5. oktoobril tähistati meie koolis õpetajate päeva õige mitmel moel. Kõigepealt olid õpetajad ja kaheteistkümnendikud rollid vahetanud - tahvli ees seisid praegused õppurid, kes said omal nahal kogeda, milles seisneb või ei seisne õpetajatöö võlu. Kooli direktori ametis oli sel päeval Artur Lundalin. Nii said õpetajad veidi kergemalt hingata ning võisid ka ise 4. ja 5. tunni ajal õpilastena koolipinke poleerida. Üheteistkümnendate klasside õpilasi ei olnudki sel päeval koolimajas, sest nemad mängisid ja hullasid naabruses asuvates lasteaedades koos mudilastega. Lasteaedadest on tulnud ainult positiivset vastukaja meie kooli õpilaste kohta ja kindlasti loodavad lasteaia põnnid oma suuri sõpru veelgi kohata.
Kell 12 algas aulas täienduskoolitus õpetajatele, mille korraldas õpilasesindus. Õpetajad jagati võistkondadesse ja seejärel tuli lahendada salakiri, vastata kõikvõimalikele küsimustele, arvutada, malet mängida, sportlik takistusrada läbida, laul kirjutada ja esitada. Lisaks sai kohvi rüübata ja nälja kustutamiseks maitsvaid küpsiseid krõbistada. Õpilasesindusele panid paljud õpetajad kõige selle korraldamise eest hinde "5". Aga õpetajate jaoks ei olnud päev sugugi läbi, sest kell pool neli algas rännak giidi saatel läbi Tallinna vanalinna, mis päädis mõnusa kehakinnitusega keskaegsete võlvide all. Tore päev oli!

Halloweeni tähistamine

Sel aastal toimus meie koolis traditsiooniline Halloweeni tähistamine 21. oktoobril. Peale meie kooli võistkondade osalesid üritusel ka Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Tallinna Mahtra Gümnaasium, Lasnamäe Vene Gümnaasium, Lasnamäe Üldgümnaasium ning aukülalised Ameerika saatkonnast. Ürituse avas kõnega direktor Raino Liblik ja päevajuhiks oli õpilasesinduse president Helen Kotkas. Nagu juba tavaks saanud, nii oli ka sel korral võistluse esimeseks osaks kõrvitsate lõikamine. Ülesandesse suhtuti igati loominguliselt ja lustiga. Tulemuseks olid näiteks Shreki meenutav roheline sookoll ja glamuursed „Coco Chaneli“ käekotid. Teiseks ülesandeks oli sel korral sõnamäng Alias, mille käigus sai iga võistkond 90 sekundi jooksul sõnu seletada ja ära arvata, et kõrvitsa punktidele lisa koguda. Enne diplomite ja magusate auhindade kättejagamist meenutati videopildis veel meie kooli eelmise õppeaasta vahvaid tegemisi ning vaadati populaarse komöödiaseriaali "How I Met Your Mother" (“Kuidas ma kohtasin su ema“) Halloweeni episoodi. Suur tänu korraldajate meeskonnale ja kõigile osavõtjatele, kes aitasid kaasa järjekordse meeleoluka ürituse õnnestumisele.

Tagasi kooli külalised

Reedel, 22. oktoobril, kui oli 1. veerandi viimane päev ja meie kooli sünnipäev, tulid projekti "Tagasi kooli" raames tundi andma inimesed erinevatelt elualadelt. Meie külalised olid:
1.a - Reinika Tatter EMT, B303 õp. Lemsalu
1.b - Veiko Vettik politsei tööst, B305 õp. Saula
2.a - Jüri Lootus võitluskunsti aikido tutvustus kollases võimlas, õpilastele dressid selga, õp. K. Ratassepp, L. Kuusksalu
2.b - Vahur Kell iidsed traditsioonid, B203 õp. T. Liiva
3.ab - Laura Liinat, Kati Taal ja Kristi Ardel Eesti pärimuslikud mängud, aula õp. Hang, Puusemp
4.a - Timo Hansman viipekeel, B204 õp. Miikman
4.b - Riin Alatalu muinsuskaitsest, B306 õp. Kuusk
5.a - Erika Tamberg kunstnik, loovtöö, B301 õp. Melesk
5.b - Viktor Persidski keemik, B304 õp. Luugus
6.a - Eha Viluoja soome-ugri hõimudest ja rahvausundist, A409 õp. Raudsepp, Jänt
6.b - Robert Lang vilistlase mälestused, A310 õp. Tämmo
7.a - Katrin Maranik-Mones kool ja haridus Saksamaal, 21.okt kell 10.55 A310 õp.Kisel
7.b - Stanislav Tsvetajev vilistlase mälestused, tööst Eestis ja Inglismaal IT vallas, A112 õp.Samoilov
7.ar - Elo Selirand kuidas vaadata filmi, A403 õp. Metsaveer
8.a - Eva-Theresa Martens sport ja muusika, A404 õp. Saarts
8.b - Heino Nurk kuidas hoida vaimset tervist, A109 õp. Jõeäär
8.r - Sven Erik Soosaar, soome-ugrilastest ja nende kommetest, A407 õp. Sooväli
9.a - Susan Luitsalu meediast ning reklaamist, A401 õp. Schultz
9.b - Maarika Pähklemäe pereprobleemid ja kriisikeskus, A306 õp. Keel
9.r - Marelle Pihlak karjääriplaneerimine, A203 õp.Kutshinskaja
10.a - Kerttu Varimets Ajalugu- mõttekas või mõttetu?, A204 õp. Juuse
10.b - Laura Noodapera islamimaailmast, A410 õp. Koppel
11.ab - Mads Michael Hastrup Nilsson kool ja kombed Taani kuningriigis, lauluklass õp. Rent, Juuse
11.a - Kerttu Varimets Ajalugu- mõttekas või mõttetu?, 3. tund A301 P.Ratassepp
12.a Aare Mae elukaar ja kutsealane tegevus, A406 2.-3.tund õp. Paju
12.b Mart Mahhov miks minna õppima inseneriks TTÜ-sse, A304 õp. Valdi
Külaliste ja õpilaste arvamusi saad lugeda siit. Vaata ka pilte.

Päkapikunädal

6.-10. detsembrini toimus meie koolis projekti "Aktiivne ja turvaline koolipäev raames" päkapikunädal. Koolimaja peal liikusid terve nädal ringi punast ja valget värvi riietust ja päkapikumütsi kandvad õpilased ja isegi õpetajad. Nii nagu jõulurahu väljakuulutamisel lubati - sõbralikud ja üksteist mõistvad olla - peeti sellest ka kinni.
Kolmapäeval toimus kooli sööklas piparkookide kaunistamise konkurss, kus osalesid praktiliselt kõikide klasside võistkonnad alates 1. klassist ja lõpetades abiturientidega. Igal võistkonnal olid kaasa võetud piparkookide kaunistamata toorikud ning kõikvõimalikud söödavad kaunistamismaterjalid. Tööde teostamiseks anti aega 60 minutit. Valminud töid hindas 7-liikmeline žürii, eraldi hinnati piparkoogimajakesi. Otsuseid teha oli üsna raske, kuna piparkoogid olid väga kaunid ja vaeva kõvasti nähtud. Tulemused kujunesid järgmiseks:
I kooliaste: 1.koht - 1.a, 2.-3. koht - 3a ja 3.b
II kooliaste: 1.koht - 5.a, 2. koht - 4.a ja 3. koht - 4.b
III kooliaste: 1. koht 7.a, 2.-3. koht - 8.a ja 7.r
Gümnaasium: 1.koht - 10.a, 2. koht - 10.b, 3.-4. koht 11.b ja 12.a
Piparkoogimajakeste kaunistamises: 1. koht 9.a, 2. koht 9.b ja 3. koht 7.r.
Tegelikult kaotajaid polnudki, sest kõik võitsid juurde kogemusi ja esikohtadest välja jäänud said lohutusauhinnad.
Neljapäeval esindasid meie kooli kaks piparkookide kaunistamise võistkonda Lasnamäe koolidevahelisel konkursil, kus meie 9.a tüdrukud Maris Laut ja Kristina Kasvandik võistlesid gümnasistide vanuseastmes ja said auhinnalise 3. koha. Nemad olid eelneval päeval ka meie koolis võitja piparkoogimaja autoriteks.
Terve nädal oli koolimajas avatud kaks päkapikukontorit, kus salamisi tegutsesid päkapikud ja võtsid vastu ning aitasid pakkida üllatuskingitusi meie õpilastele ja õpetajatele. Tööd oli neil kuhjaga, sest meeles peeti päris paljusid ning kingikotte kogunes tillukeste heategijate vahendusel õige mitu.
Reedel toimusid kogunemised, kus tehti kokkuvõtteid möödunud nädalast: anti kätte diplomid ja auhinnad, loeti õpilaste omaloomingulisi jõulu- ja talveteemalisi luuletusi ning edastati päkapikukontorisse kogunenud pakikesed. Üllatusilmet ja heameelt võis nii võitjate kui ka kingisaajate nägudest näha – see oligi ju nädala eesmärgiks olnud - võimalikult palju toredaid tegevusi ning positiivseid emotsioone.
Vaata pilte.

Raamatukogu ruumide ümberkorraldused

Lisaks igasugustele võistlustele, konkurssidele, aktiivsetele vahetundidele on terve rida õpilasi avaldanud soovi vaikusetoa sisseseadmiseks. Eesmärgiks oleks seal rahulikult istuda ja õppida või omaette arvutis olla – eemal vahetunni kärast.
Pidasime projekti meeskonnaga nõu ja leidsime, et hetkel kõige sobivamaks kohaks on kooli raamatukogu väike kõrvalsaalike, kus sai läbi viidud natuke ümberkorraldusi.
Mööbli ümberpaigutusel raamatukogus olid abiks vabatahtlikud 8.b klassi õpilased Rauno, Risto, Henry-Mati, Kristo, Giancarlo, Ragnel ja Jekaterina. Nüüd on võimalik lugeda ja õppida eraldi miljöös. Varsti paigutatakse sinna ruumi ka arvuti ja projekti raames on ruumi mõnusamaks muutmiseks planeeritud osta mugavad kott-toolid.

Lasnamäe koolide rammumees on selgunud

external image rammumees_10.jpgEsimesel Lasnamäe gümnaasiumide vahelisel rammumehe võistlusel tuli võitjaks Viktor Dorofejev Tallinna Teeninduskoolist. Karika andis võitjale üle Eesti üks edukamaid rammumehi Andrus Murumets.
Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi pikkade traditsioonidega spordi- ja tantsupäev oli eelnevate aastatega võrreldes tublisti erinev. Lisaks võimlemisvõistlusele ja õpilaste loodud tantsukavade esitamisele toimus 16. detsembril 2010 Kuristiku gümnaasiumi aulas esimene Lasnamäe koolide vaheline rammumehe võistlus. Võistlusest võttis osa seitse Lasnamäe tugevamat noormeest viiest Lasnamäe gümnaasiumist. Rammu katsuti kolmel alal: 24-kilogrammise sangpommi rebimine, 15-kilose raskuse sirgetel kätel hoidmine ja kahe 25-kilose kotiga jooksmine.
Publiku hoogsa kaasaelamise saatel ja Kuristiku gümnaasiumi abiturientidest koosneva žürii valvsa pilgu all saavutas Viktor Dorofejev esikoha sangpommi rebimises ühe minuti jooksul 30 korraga (sama tulemuse sai kirja ka Kuristiku gümnaasiumi rammumees Harry Tude). Raskuse hoidmises ja kottidega jooksmises ei saanud aga keegi Viktor Dorofejevi vastu ja nii oligi karika saatus veenva eduga otsustatud. Teise koha sai Villu Kangur Laagna gümnaasiumist ja kolmanda koha Kaspar Kald Kuristiku Gümnaasiumist.
Rammumeeste jõukatsumise tegi eriliseks Andrus Murumetsa, Eesti ühe tuntuma ja edukama rammumehe kohalviibimine, kes andis võisluse esikolmikule üle karika ja medalid. Lisaks kinkis ta kõigile osavõtjatele spordivahendeid ja sportlastele mõeldud toidulisandeid. Andrus Murumetsa sõnul on gümnasistidele mõeldud rammumehe võistlused Tallinnas ja Eestiski üsna haruldased, mis annab Lasnamäe rammumehe võistlusele veelgi kaalu juurde.
Üritust toetas Lasnamäe Linnaosa Valitsus. Loodetavasti saab üritusest traditsioon ja 2011. aasta detsembris selgub Kuristiku gümnaasiumis järgmine Lasnamäe gümnaasiumide rammumees.
Vaata pilte.
Uudis Tallinna Haridusameti kodulehel.

Uus muuseumitund - Päike nägi!

7. veebruaril toimus 1.a ja 1.b klassis muuseumitund - Päike nägi! 1.klasside õpetajad kutsusid Tervishoiumuuseumist kooli kohale lektor-loengupidaja, kes rääkis projekti „Aktiivne ja turvaline koolipäev” muuseumitunni raames “Päike nägi” lastele puhtusest ja hügieenist.
Selles tunnis räägitigi lastele ja vesteldi lastega hügieenist – hammaste ja käte pesust, samuti sellest, et maast võetud asju suhu ei panda, võõrast kammi ja mütsi ei kasutata ning ka lemmikloomadest, kes paljudes kodudes olemas. Tunnis näidati ka muuseumi pedagoogi Helena enda poolt maalitud ja välja mõeldud lõbusaid ning värvilisi slaide.
Õpilased said tuttavaks tegelaste Manni, Atsi, Minni ja Jütsiga ning pisikute Ilgu, Nilbu ja Õuduga. Koos jälgiti nende tegevusi ja arutleti, mis on tervislik ja kasulik ning millest tuleks hoiduda. Tunnis osalenud lapsed said kaasa väikese mapi “Päike nägi”, mis koosneb 4-5 värvimislehest. See aitab kinnistada tunnis õpitut. Hoia korda ja puhtust! Oli väga tore tund!
Õpetajad Veinika Lemsalu ja Esta Saula

Projekti uudiseid

Aktiivse ja turvalise koolipäeva projekti raames sai meie kool juurde palju uusi ja põnevaid vahendeid vahetundide ja tunnivälise aja sisustamiseks.
Lauatennise mängijad võivad rõõmustada - nüüd on majas kolm erineva suurusega uut mängulauda. Plaan on need kõik maikuus võimlasse üles panna, sest kehalise kasvatuse tunde saab siis juba õues pidada. Loodetavasti saab talvel alguse saanud turniiri lauatennise alal nüüd võiduka lõpuni viia, sest nüüd on kõigil võimalusi harjutamiseks ja võistlemiseks. Siinkohal tuleks kiita neid tublisid algklasside poisse, kes kannatamata uute vahendite kooli jõudmist ära oodata, oma jõu ja õpetaja Reinersi nõuga endale ise lauatennise mängimiseks laua ehitasid.
Aktiivset liikumist pakuvad nii põnevad Indiaca pallid, poksikott kui ka kindlasti hüppepallid. Viimased olid varemgi väga nõutud vahetunni-tegevus väikeste poolel, nüüd sai juurde muretsetud ka selliseid palle, mis kannatavad kaalukamaid hüppajaid. Nii et võidu hüppama!
Vähem liikumist, aga kindlasti palju elevust pakuvad lauajalgpallide mängud ning mäng Pitchcar. Neid on plaanis üles seada nii pikapäevarühma ruumi kui ka koridoridesse.
Õpilastel, kes tahavad vahetunnis lugeda või lihtsalt aja maha võtta, on võimalus teha seda mugavates kott-toolides. Raamatukogus paikneva vaikuseruumi kasutajate osas oleme kuulnud päris karmi kriitikat ja seetõttu tuleb arvestada muudatustega ruumi sisustuse osas, mis ei ole leidnud sihipärast kasutamist.

Nendele, kes on juba ennegi oma ajutegevust treeninud erinevate mõtte-mängudega, on uudiseks mitmed arendavad mängud - Gomoku, Quixo, male - endiselt saab neid mängida reaalainete kabinettides. Ainealaseid teadmisi aitavad laiendada inglisekeelsed mängud Alias ja Scrabble ning ajalooteadmisi saab värskendada mänguga Maailma imed. Küsige vastavate ainete õpetajate käest.
Meie õpilaste hulgas on ka selliseid, kes oma kätega tahavad midagi luua või kokku panna - Aivar Metsaveeri õpetusel saab nüüd elektroonilisi roboteid ehitada ning konstruktori võimeid proovida.
Uued vahendid jõuavad aegapidi kasutusse, sest kasutusreeglid on osade tegevuste läbiviimiseks vajalik eelnevalt paika panna - et oleks ikka tõesti turvaline ja et kasutusrõõmu jätkuks pikaks ajaks.
Lähemal ajal võib meie majas näha ringi liikumas erkrohelistes T-särkides mängujuhte, kes oma värskelt läbitud koolituskogemusi vahetundide sisustamisel aitavad ellu viia. Lume sulades on plaanis läbi viia asfaldijoonistuste võistlused - kriiti jagub kõigile soovijatele ka harjutamiseks - ainult tulge ja küsige majandusjuhataja käest.
Kõik head ideed, mida saaks teha koolipäevade aktiivsemaks muutmiseks, on teretulnud!

Tutvumas oma kodulinnaga

Möödunud nädal oli meie kooli õpilaste jaoks oma kodulinnaga tutvumise nädal, kus leidis aset terve rida erinevaid ettevõtmisi. Kuna 25. aprillil kirjutasid meie abituriendid lõpukirjandit, siis teised õpilased olid suunatud muudele koolivälistele õppeüritustele. 8. klasside õpilastele toimus õppepäev Tallinna Loomaaias, algklasside õpilased olid Botaanikaaias, aga suur hulk klasse said oma teadmisi proovile panna Vanalinna orienteerumise mängus, millest võtsid osa 7., 9. ja 10. klassi õpilased. 11. ab olid valinud õppepäevana inglisekeelsed Tallinna tutvustavad giidimarsruudid.
Ilm oli väga soe ja päikseline ning nagu tellitud värskes õhus tegevuste tarbeks. Orienteerumise grupid startisid AHHAA keskuse juurest umbes 3-5 minutiliste vahedega. Kaasa anti Vanalinna kaart ning töölehed, milles tuli ülesandeid lahendada ja kontrollpunktides õpetajate allkirju võtta.
Küsimustele vastuseid otsides said õpilased teada nii palju uusi ja huvitavaid fakte – kus asub Saia kang, millal loodi Maiasmoka kohvik, millises hoones tegutsesid Mustpeade vennaskond, KGB või kus on Nukuteater ning Gustav Adolfi Gümnaasium. Jooksma väga ei pidanud, pigem tuli vaadata, kas ikka õiges suunas minnakse. Esimesed viis kontrollpunkti olid kõige lihtsamad, sest õpetajad seisid üksteisest praktiliselt nägemisulatuses. Edasi läks aina keerulisemaks. Enamus õpetajatel olid kooli sallid kaelas, tänu millele ei olnud neid eriti raske leida. Toompeal asuvate kontrollpunktide läbimiseks tuli kasutada Pikka ja Lühikest jalga - sellised naljakad nimed on meie vanalinnas. Üks kontrollpunkt oli Toompea lossi ees, aga seal oli samal ajal lahtiste uste päev, seega otsiti rahvamassi seest suhteliselt kaua õpetajat, kellelt allkirja saada. Terve vanalinn oli meie kooli õpilasi täis ja paljud küsisid, et mis toimub. Kui neile selgitati, et me orienteerume, siis patsutati õlale ja sooviti edu. Mõnda teist gruppi nähes varjuti kiiresti autode taha, et neile mitte õiget teed kätte anda. Finišisse spurtides kaotas mõni isegi kinga jalast, mille puudumist märgati alles paarkümmend meetrit hiljem.
Kuuldavasti olid paar gruppi Vanalinnas ära eksinud, aga õnneks keegi jäädavalt kadunuks ei jäänud, sest oli võimalik SOS numbrilt abi saada.
Kolmapäeval käisid 10.ab osa saamas keskaja elamuspäevast. Selleks tuli eelnevalt kunstiõpetuse tunnis valmistada keskaja maskiballi stiilis mask ning kaasa võtta. Ürituse eestvedajaks olid Olde Hansa töötajad, kes olid giidideks vanalinnas, kus tutvustati vähekäidavamaid kohti ja räägiti väga emotsionaalseid lugusid, mis kokku tundus nagu teatrietendus tänaval. Seejärel mindi Olde Hansa majja, kus neljandale korrusele tuli ronida maja seinamüüri sees olevat salajast keerdtreppi pidi.
Seejärel said kõik osalejad selga keskaegsed kostüümid ning vähehaaval hakati ajas tagasi liikuma: tutvustati keskaegseid kaubatooteid ja tuli määrata/ära arvata õigeid hindu, saime teada tollastest laua- ja söögikommetest ning siis oli kõigil võimalus osa saada kergest keskaegset söögikorrast: ürtidega maitsestatud juust ja kohupiim, lihatükkidega küpsetatud leib, läätsemuhedik (puder), suitsuheeringas ja vesi. Järgnes üllatushetk, kus kästi maskid ette panna ja seejärel välja tänavale keskaegset tantsu õppima minna. Paar inimest ei olnud selleks moraalselt valmis, aga ülejäänud ei teinud sellest suurt numbrit, et möödakäijad seisma jäid ning neid pildistasid. Lõpetuseks õpetati veel lillekaardimängu, mis keskajal väga populaarne oli ja nii võis edastada oma salajasi mõtteid ning saada vastu sõnumeid - see meeldis samuti paljudele.
Osalejate arvamusi küsides olid vastused vaid kiiduväärsed: meeldis väga, et saime kostüümid selga ja maskides olla ; See Olde Hansa on üldse üks lahe koht; Ei uskunud, et saab nii keskaega sisse elada; Arvasin, et tuleb üks tavapärane giidi sabas kõndimine vanalinnas ja pärast mingis kohvikus istumine, aga tegelikult sattusin keskaega.
Kokkuvõtteks võib öelda, et olid väga aktiivsed, toredad ja harivad päevad. Kuna õpilased ise tunnistasid, et oma kodulinnas polnud nad varem paljudes kohtades kunagi varem käinud, siis selliseid üritusi peaks palju tihedamini korraldama.